Raggafaya: Shaggy, Punktak, Hauka, Chill, Les Farooosh

Home Koncerty Historia Sukcesy Dyskografia Teksty Sylwetki Galeria Kontakt Linki Rider

Raggafaya: sukcesy - nagrody i wyróżnienia

Pierwsza nagroda na festiwalu Ostróda Reggae Festival 2007
Raggafaya - pierwsza nagroda na festiwalu Ostróda Reggae Festival 2007 Ze strony festiwalu:
Zwycięzca konkursu: RAGGAFAYA - nagroda od Burmistrza Miasta Ostróda, nagranie singla w studio "Radioaktywni" w Częstochowie, wydanie singla przez czasopismo "Free Colours".
Z 8. wydania magazynu "Free Colours":
Na płycie dołączonej do magazynu debiutant. Koszalińska grupa Raggafaya wygrała ubiegłoroczny festiwal w Ostródzie, a teraz macie okazję posłuchać ich nagrań, bo pobyt w studiu i wydanie nagrań to część nagrody za zwycięstwo festiwalowe.

Pierwsza nagroda na festiwalu Reggae Na Piaskach 2011
Ze strony festiwalu:
RAGAFAYA laureatem
W roku 2011 statuetka zwycięzcy Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka powędrowała nad morze. Zespół RAGGAFAYA zawojował ostrowską publiczność swoją niesamowitą energią i sporymi już umiejętnościami.
Głosowała, jak zwykle w Ostrowie, publiczność. Rywalizacja dwóch zespołów była bardzo zacięta. Niewielką liczbą głosów wygrała koszalińska RAGGAFAYA, która przyjęła werdykt eksplozją radości. Pamiątkową statuetkę laureatom wręczał prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. Zespół odebrał również gitarę od ostrowskiej formacji BIG CYC i będzie mógł skorzystać z materiałów promocyjnych od patrona konkursu, firmy NUFF RESPEKT.
Raggafaya - pierwsza nagroda na festiwalu Reggae Na Piaskach 2011
Koncert na dużej scenie festiwalu Przystanek Woodstock 2011
Raggafaya - koncert na dużej scenie festiwalu Przystanek Woodstock 2011 Jurek Owsiak:
Najbardziej radosny koncert 17 Przystanku Woodstock.
Raggafaya to nie tylko wspaniała kaskada dźwięków które nie pozwalaja być biernym słuchaczem, ale to zaproszenie do wspólnego bycia ze sobą, do szalonych pląsów przy zachowaniu wspaniałego rytmu i fantastycznej gdy zespołowej co przy tak dużych bandach jak Raggafaya jest nie łatwą sztuką. Bezceremonialni w swych tekstach nawołując wszystkich do przyjaźni z ich przekonaniami. Porządna dawka regałowej muzyki co udowodnili nie tylko na Przystanku Woodstock ale także w programie Must Be The Music.
Finał 2. edycji programu Must Be The Music 2011
Elżbieta Zapendowska:
Bawicie się tym. A w tej muzycje jest to ważne, że się bawicie, że jesteście razem.
Bardzo zarażacie i zarażona się też czuję. Tak, że będziemy musieli iść Łozo na leczenie. Trudno!

Adam Sztaba:
Dobry numer, dobry band grający razem, zwłaszcza sekcja rytmiczna (bas z bębnem). Gratuluję.
Bardzo lubię te dyskusje, które krążą wokół Raggfaya. Czy to jest reggae, czy to nie jest reggae. W ogóle to jest nieważne, kompletnie. Czerpiecie z różnych estetyk i to jest fantastyczne... Świetnie śpiewacie i to kilku z was, więc to jest wspaniałe. Krótko mówiąc bardzo mi się to podobało, świetnie zaśpiewane, świetnie zagrane, bardzo skutecznie. No i publika też pokazała...
Raggafaya - finał 2. edycji programu Must Be The Music 2011
XX. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012
Raggafaya - XX Finał WOŚP 2012 Na zaproszenie Jurka Owsiaka 8. stycznia 2012 zespół wystąpił w koncercie XX Finału WOŚP 2012 na Placu Defilad w Warszawie. Koncert odbył się bezpośrednio przed "Światełkiem do nieba" i był transmitowany przez program 2 TVP. Kilka godzin później przez kilkadziesiąt minut zespół towarzyszył też wieczornej imprezie finałowej w studiu telewizyjnym programu 2 TVP.
muzyka.wp.pl: Tymczasem Plac Defilad powoli się przepełniał, bo zapełniony był już od dłuższego czasu. Przed występem znanego z Must Be The Music zespołu Raggafaya, do panów dołączyła Agata Młynarska. Irek Bieleninik opowiedział swoją historię dołączenia do Orkiestry, a muzycy z Raggafaya zaprezentowali reggae bardziej dziarskie niż Bethela, chwilami nawet kojarzące się z czadowymi zrywami Bad Brains. Koszaliński sekstet doskonale rozbujał Warszawę. Co bardziej niecierpliwi już w trakcie ich występu wypuszczali pierwsze lampiony...
Nagroda Prezydenta Miasta Koszalina 2012

22. marca w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbyła się czwarta Gala Koszalińskiej Kultury, podczas której zespół został wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina.
gramuzyka.redblog.gk24.pl: Cieszymy się, że otrzymaliśmy tę nagrodę - mówi w imieniu zespołu Raggafaya, Dominik Hałka. - Mieszkam w Koszalinie, bardzo to miasto lubię i jestem dumny, że mogę je reprezentować grając muzykę. Ta nagroda jest dla nas dużym zaskoczeniem, bo nie mamy nic wspólnego z organizacjami koszalińskimi, nie mamy prób w Centrum Kultury 105, a jednak zostaliśmy zauważeni. To właśnie dzięki CK105 mieliśmy szansę znaleźć się wśród laureatów, bo to właśnie ta instytucja zauważyła nasze osiągnięcia i zgłosiła nas do tej Nagrody. Dziękujemy!

Raggafaya - Nagroda Prezydenta Miasta Koszalina 2012

Raggafaya: Shaggy, Punktak, Hauka, Chill, Les Farooosh